potracdziwcz19NOWY TARG. Wczoraj po południu, w Nowym Targu, doszło do potrącenia dwóch dziewczynek. Zdarzenie miało miejsce na ul. Wojska Polskiego.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, 10-latki wybiegły zza pojazdu parkującego po lewej stronie na przydrożnym parkingu, wprost pod nadjeżdżającego volkswagena, który omijał stojący z prawej strony pojazd. Świadkowie zdarzenia natychmiast udzielili pomocy jednej z dziewczynek, a druga wystraszona uciekła do domu, jednak po chwili wróciła i obie zostały przewiezione karetką do szpitala na badania.

10-latki na szczęście odniosły lekkie, niegroźne obrażenia ciała. Kierujący volkswagenem 18-latek był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi nowotarska komenda. Dziewczynki przebiegały przez jezdnię pomimo tego, że zarówno z lewej, jak i z prawej strony w niedalekiej odległości znajdowały się przejścia dla pieszych.

Od rozpoczęcia roku szkolnego policjanci prowadzą w szkołach spotkania profilaktyczne. Rozmawiają i przypominają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Jednak w przygotowaniu dziecka do tej samodzielności ogromną rolę odgrywają rodzice i opiekunowie.

Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak należy prawidłowo i bezpiecznie przejść przez jezdnię, a także jak reagować sytuacji zagrożenia – apeluje policja.

Fot. KPP Nowy Targ