podwojgaz19JABŁONKA. Turystę wracającego z wypoczynku swoim samochodem, przez Jabłonkę, zaniepokoiło zachowanie kierującego oplem, który jechał przed nim  „wężykiem”  i co chwilę zjeżdżał na pobocze.

Wszystko wskazywało na to, że kierowca opla może być pod wpływem alkoholu. O swoich podejrzeniach turysta powiadomił policję i pojechał za nim, widząc, że w oplu znajdują się dwie osoby. W pewnym momencie samochód skręcił w boczną drogę, a kierowca z pasażerem zamienili się miejscami, po czym pojechali kilka ulic dalej. Tam zatrzymali pojazd, wysiedli i poszli do swoich domów.

Dużym zaskoczeniem był dla nich widok policjantów, którzy po chwili zapukali do drzwi jednego z mieszkań. Drugi mężczyzna, z ciekawości, co się dzieje, sam wyszedł przed posesję.  Obaj zostali przewiezieni do Komisariatu Policji w Jabłonce. Badanie potwierdziło, że byli pijani. 43-latek, który kierował pojazdem jako pierwszy, miał 2 promile alkoholu, a jego 49-letni zmiennik - blisko 1,8 promila. Jednocześnie starszy z nich objęty był zakazem prowadzenia pojazdów.

43-latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwym  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. 49-latek dodatkowo odpowie za  niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Fot. KPP Nowy Targ