zniczzak

W czasie trwania akcji na tatrzańskich drogach odnotowaliśmy 3 kolizje i tylko dwa wypadki, w których poszkodowana została jednia osoba. Badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących spośród 762 przebadanych podczas działań. Zatrzymany przez policjantów drogówki pirat drogowy został aresztowany na 2 miesiące.

Od czwartku tatrzańscy policjanci prowadzili działania pn. „Znicz 2019”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych z Zakopanego oraz okolicznych miejscowościach. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało w naszym powiecie około 120 policjantów. Funkcjonariusze przeprowadzili 762 kontrole stanu trzeźwości kierowców. Dokonali 141 kontroli pojazdów, podczas których na 100 kierowców nałożyli mandaty karne, a 28 pouczyli. Odnotowali aż 108 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości. W jednym przypadku zatrzymano prawo jazdy kierowcy, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość ponad 50 km/h. Nasz niechlubny rekordzista tego samego dnia był zatrzymany przez policjantów za jazdę po alkoholu dwa razy! Za pierwszym razem kierował samochodem mając blisko promil alkoholu w organizmie, a za drugim razem wieczorem kierował kradzionym samochodem mając już ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 28-latek z Kościeliska został zatrzymany, a kradziony samochód wrócił do prawowitego właściciela. Pirat drogowy, który został zatrzymany w Zakopanem po pościgu policyjnym, podczas którego padły strzały został dzisiaj rano przez Sąd Rejonowy w Zakopanem tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Grozi mu teraz do 5 lat w więzieniu.

Niestety nadal główną przyczyną wypadków jest prędkość. Tylko w ciągu trzech dni policjanci drogówki ujawnili aż 108 takich wykroczeń. Apelujemy o rozsądek i rozwagę.

KPP Zakopane 
zdj. Łukasz Budz