grozbystycz20JABŁONKA ORAWSKA. Policjanci z  Komisariatu w Jabłonce zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy gminy. Mężczyzna odpowie za znęcanie, groźby i zniszczone mienie. Dzięki zebranym dowodom, wnioskowi prokuratora oraz decyzji  sędziego - trafił on do tymczasowego aresztu.

Kilka dni wcześniej policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru w jednej z miejscowości na terenie gminy Jabłonka – relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka nowotarskiej KPP. Na miejscu okazało się, że drewniany budynek stojący naprzeciwko podpalił pijany 44-latek, po czym wrócił do domu i polecił, żeby wezwać straż pożarną, bo zaraz będzie pożar. Odgrażał się, że jeżeli będzie trzeba, to spali też dom i jak gdyby nigdy nic - położył się spać. Policjanci ustalili, że mężczyzna nadużywał alkoholu, a kiedy wracał pijany, stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej żony. 44–latek został zatrzymany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Podejrzany usłyszał zarzuty znęcania, kierowania gróźb i zniszczenia mienia. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci  tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za przestępstwo znęcania, groźby i zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Nowy Targ