dsc 0447 3 0RDZAWKA. Dzisiaj przed godz. 7.00, na „zakopiance” w Rdzawce, doszło do zderzenia dwóch samochodów dostawczych i trzech samochodów osobowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący dostawczym renault master, jadąc w kierunku Zakopanego, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku dostawczym  peugeotem.

Uszkodzone elementy i ładunek, który wysypał się z renaulta, uszkodził jadącego za nim  forda. Kierowca skody, który nadjechał na tę kolizję, aby uniknąć zderzenia, zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z osobowym audi.

Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie ucierpiał – informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa nowotarskiej KPP. Mężczyzna jadący w renault master uciekł do pobliskiego lasu, gdzie szybko został znaleziony i zatrzymany przez strażaków i policjantów. Po badaniu okazało się, że był pijany - miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 40-latek nie przyznaje się jednak do kierowania pojazdem w chwili zdarzenia. Twierdzi, że kierował inny mężczyzna, który również uciekł. Zatrzymany został osadzony w nowotarskiej komendzie, a kiedy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany. Pojazd został zabezpieczony, a policjanci wyjaśniają  okoliczności i przyczyny tego zdarzenia oraz kto kierował samochodem sprawcy w chwili kolizji. Początkowo droga była zablokowana w obu kierunkach, następnie ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu czynności wykonywali policjanci i strażacy.

Godzinę po tym karambolu, w Chabówce, w rejonie szkoły, 74-letni kierujący daihatsu potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 13-letnią dziewczynkę. Poszkodowana ze złamaną ręką została przewieziona do szpitala. Kierujący był trzeźwy.

dsc 0464 0

Od początku roku na drogach powiatu nowotarskiego doszło już do 38 kolizji drogowych  i 5 wypadków. Policja apeluje o ostrożność i uważną jazdę. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

Fot. KPP Nowy Targ