policjazakopaneauta

We czwartek przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem odbyło się oficjalne przekazanie sześciu nowych radiowozów. W przekazaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem inspektor Piotr Dziekanowski oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem dziękując za wsparcie przy zakupie nowych radiowozów wspomniał o konieczności doposażenia tatrzańskiej policji w pojazdy z napędem na wszystkie koła i specjalistyczne pojazdy terenowe, co wymusza ukształtowanie naszego powiatu. Dzięki znakomitej współpracy z władzami samorządowymi, którym tak jak Policji zależy wzroście poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców sześć nowych pojazdów będzie służyło policjantom, mieszkańcom powiatu i milionom turystów go odwiedzających. Komendant Dziekanowski przypomniał, że dwa nowe radiowozy zakupione zostały w połowie z funduszu Komendy Głównej Policji oraz dzięki wsparciu, Urzędu Miasta Zakopane i Urzędu Gminy Bukowina Tatrzańska. Trzeci radiowóz zakupiony został we współudziale Gmin Biały Dunajec, Poronin i Kościelisko. Pozostałe trzy radiowozy to przydział centralny. Nowe radiowozy zostały poświęcone przez Księdza Kapelana zakopiańskiej policji Mariusza Dziubę. Nowe radiowozy już są wykorzystywane i służą tatrzańskim policjantom i można je zobaczyć na drogach naszego powiatu.

Policjanci serdecznie dziękują za wsparcie i zapewniają, że nowe radiowozy wykorzystają w celu realizacji ustawowych zadań, przede wszystkim w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.

źródło: KPP Zakopane/RW