dsc 0285

Czas epidemii to czas wzmożonych działań i dodatkowych zadań związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa. Policjanci cały czas apelują o pozostanie w domach i stosowanie się do nowych przepisów i obostrzeń. Niestety nie wszyscy wzięli sobie do serca te apele i w weekend wyruszyli na motocyklowe wycieczki, tak jak 35-letni nowosądeczanin, który uciekał przed policjantami, nie posiadał prawa jazdy, miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany.

Wczoraj (5 kwietnia) około godziny 13.00 na Alejach Tysiąclecia w Nowym Targu policjanci nowotarskiej drogówki dali sygnał do zatrzymania trzem motocyklistom. Ci nie reagowali na polecenia mundurowych i z dużą prędkością odjechali w stronę Krakowa. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierami. Kierujący jednośladami poruszali się z bardzo dużą prędkością, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając tym samym zagrożenie na drodze. Za Rabką-Zdrój w pewnym momencie jeden z nich, kierujący suzuki stracił panowanie nad pojazdem i motocykl się przewrócił.

Policjanci przerwali pościg i natychmiast ruszyli mężczyźnie z pomocą. Kierującym okazał się 35-latek z powiatu nowosądeckiego, który wybrał się na motocyklową przejażdżkę. Nie odniósł poważnych obrażeń. Szybko jednak wyjaśnił się powód jego ucieczki przed policjantami. Mężczyzna jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową z Nowego Sącza, nie posiada prawa jazdy i ma zakaz prowadzenia pojazdów. 35-latek został zatrzymany. Teraz zostanie przesłuchany do sprawy zleconej prze prokuraturę, odpowie za wczoraj popełnione wykroczenia i przestępstwa drogowe.

Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów (art. 244 kk) oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej (art. 178b kk), grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się grozi mu wysoka kara ze strony służb sanitarnych - nawet do 30 tys. złotych. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych motocyklistów.

Apelujemy o pozostanie w domach! To nie jest czas na organizowanie wycieczek i spotkań ze znajomymi. Osoby, które nie przestrzegają nowych przepisów i obostrzeń muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi!