policjzakopane

W Kuźnicach pojawił się snowboardzista, który chciał wejść na jeden ze szlaków. Gdy po raz kolejny chciał ominąć patrol Straży Parku TPN na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy nieodpowiedzialnego zakopiańczyka ukarali 500 złotowym mandatem karnym.

Tatry są zamknięte dla turystów i mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Mimo to w niedzielę rano mieszkaniec Zakopanego postanowił z deską snowboardową dostać się na jeden ze stoków narciarskich. W Kuźnicach mężczyznę zawrócił do domu patrol Straży Parku TPN. Mężczyzna mimo to ponownie próbował dostać się tym razem inną drogą na tatrzański szlak. I tym razem został zauważony i zawrócony przez Strażników Parku TPN. Trzecie podejście zakończyło się interwencją policjantów, którzy nieodpowiedzialnego zakopiańczyka ukarali 500 złotowym mandatem karnym za złamanie zakazu przemieszczania się.

Dużo pracy mieli też policjanci drogówki, którzy w sobotę i niedzielę zmuszeni byli zawrócić kilkanaście pojazdów z turystami, którzy mimo zakazu chcieli dostać się pod Tatry. I tu w czterech przypadkach interwencja zakończyła się 500 złotowymi mandatami karnymi.

Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

KPP Zakopane