polikrupowki

W miniony weekend na terenie powiatu tatrzańskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Odnotowaliśmy też kilkanaście interwencji dotyczących zakłócenia ciszy nocnej, gdzie zbyt głośno bawili się „rozluźnieni” turyści.

Tylko w miniony weekend tatrzańscy zatrzymali dwóch pijanych kierowców. W piątek wieczorem w miejscowości Biały Dunajec policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował lexusem mając w organizmie 3.1 promila alkoholu. Kolejny pijany kierowca, to mieszkaniec Zakopanego, który zatrzymany został w niedzielę popołudniu na osiedlu Mrowce w Zakopanem. 57-letni kierowca volkswagena zakończył jazdę na ogrodzeniu jednej z posesji mając w organizmie 2.8 promila alkoholu. W obu przypadkach koniecznym było zatrzymanie kierowców do wytrzeźwienia.

Problemy z nadmiarem alkoholu w organizmie mieli też niektórzy turyści, którzy licznie przybyli pod Tatry. Policjanci w miniony weekend odnotowali kilkadziesiąt różnego rodzaju interwencji (kolizje, awantury, nieprawidłowe parkowanie, itp.), a kilkanaście z nich dotyczyło bezpośrednio turystów, którzy przesadzili z alkoholem. Na hałasy i zabawy „rozluźnionych” turystów skarżyli się mieszkańcy Zakopanego oraz inni turyści chcący odpocząć po trudach górskich wycieczek. Policjanci musieli upominać awanturujących się turystów na Krupówkach oraz w pensjonatach. Głownie były to interwencje dotyczące zakłócenia ciszy nocnej i burd. Po ilości policyjnych interwencji da się zauważyć, że sezon wakacyjny już trwa…

R.W.