lappolicja

Tatrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wręczył im łapówkę w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych. 58-latek chciał się „dogadać” z policjantami i dał im 150 złotych za swoją wolność.

Mieszkaniec gminy Bukowina Tatrzańska obawiał się konsekwencji za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz za przestępstwo korupcyjne może mu grozić nawet do 10 lat więzienia. 

Policjanci Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej we wtorek (30.06.2020) zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem Polo. Mężczyzna zachowywał się nerwowo, szybko okazało się, dlaczego. 58-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że ma blisko promil alkoholu w organizmie. W pewnym momencie starszy Pan powiedział do interweniujących policjantów : „panowie, dajcie spokój, dogodojmy się, mocie tu 150 złotych i mnie puścicie". Pomimo pouczeń o odpowiedzialności za korupcję, mężczyzna wręczył mundurowym 150 złotych. 58-latek został zatrzymany. Decyzją prokuratora został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Teraz odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale i próbę skorumpowania policjantów. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP Zakoape/.R.W.
zdj.poglądowe.