policja.radiowóz.drogówka

W powiecie tatrzańskim czworo kierowców „straciło” prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu, zostały odholowane kolejne samochody z rejonu Morskiego Oka oraz doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem motocyklisty i małoletniego na quadzie.

Niestety liczne apele oraz wzmożone kontrole drogowe nie wpływają na zachowanie niektórych kierowców na Podhalu. Nadal zatrzymujemy przynajmniej raz dziennie pijanego kierowcę. Zastanawia brak reakcji bliskich na tego typu zachowania? Pierwszy z kierowców zatrzymany w sobotę w Białym Dunajcu poruszał się samochodem pod działaniem środków odurzających, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 25-latek z Suchej Beskidzkiej odpowie również za posiadanie substancji zabronionych, które znajdowały się w jego samochodzie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący to 28-letnia kobieta z powiatu olkuskiego, która w niedzielę w Witowie zdecydowała się prowadzić samochód mając 1.7 promila alkoholu w organizmie. Dzięki szybkiemu działaniu świadków ujęto kobietę i odebrano jej kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Również w niedzielę policjanci w Białce Tatrzańskiej zatrzymali 18-latka, który bez oświetlenia środkiem jezdni podróżował na rowerze mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Kolejny amator jazdy po alkoholu wybrał się ciągnikiem rolniczym przez Gliczarów Górny w poniedziałek wieczorem. Badanie alkomatem kierowcy wykazało, że 47-latek ma blisko 1.2 promila alkoholu w organizmie. Kierowca miał już cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W Leśnicy w niedzielę wieczorem 13-latek wpadł na quadzie do głębokiego rowu doznając obrażeń ciała. Okazało się, że nieletni podczas zdarzenia pozostawał pod opieką nietrzeźwego opiekuna. Na szczęście obrażenia okazały się powierzchowne.

Kolejne poważne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek rano na ul. Kasprowicza w Zakopanem. Tu 37-letni obywatel Ukrainy kierujący motocyklem przewrócił się doznając obrażeń ciała. Zdarzenie miało miejsce w rejonie skrzyżowania, na którym włączała się do ruchu koparka. Policjanci będą prowadzili dochodzenie, aby wyjaśnić okoliczności i przyczyny wypadku. Kierowcy w chwili zdarzenia byli trzeźwi. W rejonie drogi prowadzącej do przejścia granicznego w Łysej Polanie ponowne działania zakopiańskiej drogówki zakończyły się odholowaniem siedmiu nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Po raz kolejny przypominam o zmianie organizacji ruchu w tym rejonie.

Przypominamy, że za jazdę po alkoholu grozi do dwóch lat w więzieniu.