zatrzymana kobieta 1 0

O zgonie swojego 62-letniego partnera, mieszkanka Czarnego Dunajca poinformowała pracowników miejscowego Ośrodka Zdrowia, we wtorek (21.07.br.) około godziny 9.40. Pracownicy placówki o zaistaniej sytuacji poinformowali natomiast policjantów z miejscowego komisariatu, którzy pojechali pod wskazany adres.

Na miejscu obecny był również lekarz, który stwierdził zgon leżącego w łóżku mężczyzny. Na ciele widoczne były rany kłute w okolicy szyi oraz brzucha, co wskazywało na to, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby. Zmarły mieszkał od kilkunastu lat ze swoją 62-letnią partnerką. Kobieta od samego początku była podejrzewana o dokonanie zbrodni. 62-latka została zatrzymana i przewieziona do nowotarskiej komendy. Z uwagi na stan nietrzeźwości została przesłuchana dopiero po wytrzeźwieniu. W miejscu zamieszkania pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali szereg czynności procesowych, zabezpieczając liczne ślady oraz narzędzie zbrodni – nóż. Ciało zmarłego zostało zabezpieczone do sekcji. W sprawie wszczęto śledztwo, którego gospodarzem jest Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu.

We środę podejrzana została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut zabójstwa tj. z art. 148§1 kk. We czwartek sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za zabójstwo, grozi 62-latce kara pozbawienia wolności od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ