dsc 0210 13 0

Każdego dnia od kilku miesięcy policjanci sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscu izolacji. W ostatnim czasie na terenie powiatu nowotarskiego wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem, tym samym zwiększyła się liczba osób objętych kwarantanną. Obecnie policjanci mają do sprawdzenia kilkaset osób przebywających w izolacji.

W zdecydowanej większości kontrolowane osoby stosują się do zaleceń służb sanitarnych. Zdarzają się przypadki, że osoby objęte kwarantanną opuszczają miejsce zamieszkania. W ubiegłym tygodniu mundurowi dwukrotnie nie zastali w domu mieszkańca gminy Rabka – Zdrój. Policjanci, że mężczyzna pomimo kwarantanny, wybrał się na grzyby. O zaistniałej sytuacji poinformowano służby sanitarne, które mogą nałożyć na mężczyznę wysoką karę finansową. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rabce-Zdoju prowadzą również czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 116 kw.

Przypominamy!
Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje!

KPP Nowy Targ.