policjaSKAWA. Około 60-letnia kobieta nie żyje. Zmarła już w szpitalu, gdzie trafiła po czołowym zderzeniu jej skutera z volkswagenem caddy.
Do tragicznego wypadku doszło na terenie wioski już w piątek ok. godziny 14.20. To wówczas mieszkanka Skawy, jadąca skuterem peugeot ominęła stojący pojazd i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem volkswagen Gaddy, kierowany także przez mieszkańca Skawy.

Jak doszło do tego? Otóż okazuje się, że kobieta, nie wiadomo dlaczego, ominęła samochód, który zatrzymał się przed nią. Kierowca ten miał ustępować właśnie, zgodnie z przepisami, pierwszeństwa przejazdu pojazdowi z przeciwka. Niestety kobieta nie zatrzymała się tylko wjechała na przeciwny pas ruchu i to wówczas doszło do nieszczęścia. Mocno pokiereszowana z dużymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. - Kierującego pojazdem przebadano na alkosensorze miał wynik 0,00 promila – wyjaśnia asp. Roman Wolski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
Niestety kobiety, mimo udzielonej jej szybko pomocy medycznej, nie udało jej się uratować i zmarła w szpitalu. – Rozpoczęliśmy już procedury standardowe. Biegły ds. samochodowych ma zbadać oba pojazdy. Choć na dziś można stwierdzić, że kierowca samochodu nie przyczynił się do wypadku – mówi prokurator Zbigniew Gabryś, zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Targu.