sadi prokuratura 640x427NOWY TARG. 17-latek dźgnął nożem 26-latka, a potem znieważył policjantów. Usłyszał już trzy zarzuty. Teraz grozi mu za każdy kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Zatrzymany nastolatek po przesłuchaniu usłyszał w sumie 3 zarzuty: zarzut znieważania funkcjonariuszy na służbie, kierowania gróźb karalnych do jednego z policjantów, któremu groził pozbawieniem życia oraz zarzut spowodowania uszkodzenia ciała – wyjaśnia prokurator Zbigniew Gabryś, zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Targu. Podkreśla, że trzeci z zarzutów został objęty postępowaniem prokuratorskim, choć ze względu na powierzchowne uszkodzenia ciała, powinien być traktowany, jako przestępstwo skarżone prywatnie. – Okoliczności nie uprawniały do przyjęcia sprawy, jako postępowania prokuratorskiego, jednak ze względu na dwa kolejne zarzuty objęliśmy i tę sprawę naszym postępowaniem – wyjaśnia prokurator Zbigniew Gabryś. Środkiem łagodzącym dla sprawcy jest jednak to, że nie był wcześniej karany. – Sprawca został wypuszczony do domu, otrzymał dozór policji – wyjaśnia prokurator.
Do zdarzenia doszło o godzinie 1.25 W sobotę. To wówczas policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Nowego Targu. - Przy użyciu noża dokonał on uszkodzenia ciała 26-letniego mieszkańca również Nowego Targu, ponadto w trakcie zatrzymania znieważył interweniujących policjantów – relacjonował asp Roman Wolski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.