sadiprokuratura2NOWY TARG. 26-latek rodem z Orawy spowodował początkiem roku wypadek drogowy. W jego wyniku zginęła piesza, mieszkanka Witowa. Właśnie akt oskarżenia przeciwko niemu wpłynął do Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Mężczyźnie grozi nawet do 8 lat więzienia.

- Oskarżony ma postawiony zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego – mówi prokurator Zbigniew Gabryś, zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Targu. Wyjaśnia, że na niekorzyść kierowcy działa to, że był już wcześniej karany i miał odebrane uprawnienia do kierowani a samochodem. Pierwszy raz został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu, po raz drugi także za jazdę po spożyciu alkoholu i brak prawa jazdy. W tej drugiej sprawie wyrok zapadł już 7 lutego.
Do wypadku doszło 16 stycznia tego roku. To wówczas oskarżony prowadząc auto i jadąc zbyt blisko chodnika potracił pieszą. Doznała ona dużych obrażeń ciała w wyniku, których zmarła. Śledztwo trwało kilka miesięcy, ze względu na to, że w sprawie wypowiedział się biegły. Nie miał on wątpliwości, że kierowca jechał zbyt szybko i zbyt blisko krawędzie jezdni, co było głównym powodem spowodowania wypadku.