Akwen wymarzony dla regat Fot. Anna Szopińska JEZIORO CZORSZTYŃSKIE. Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie w najbliższą środę, 15 sierpnia, zaprasza na największe z dorocznych otwartych regat na wodach między dwoma zamkami – O Zieloną Wstęgę Jeziora Czorsztyńskiego. Będzie to ich 14. edycja.

Plakat RegatSpecyfiką Zielonej Wstęgi jest to, że w wyścigu mogą startować wspólnie dowolne jachty. Oczywiście z podziałem na grupy: A (jachty kabinowe regatowe i wielokadłubowe), B (jachty otwartopokładowe regatowe), C (jachty kabinowe turystyczne powyżej 6 metrów długości), D (jachty kabinowe turystyczne poniżej 6 metrów długości), E (jachty otwartopokładowe turystyczne, typ PUCK, Sigma, Omega itp.) W razie wątpliwości w kwestii przydziału do grupy decyduje komisja sędziowska.

Bazą dla zawodników będą przystanie PTŻ i Jordanówka, a portem regat, siedzibą KS i organizatorów - przystań PTŻ. Wszystkie grupy startują razem.

Jachty uczestniczące w regatach w klasach A i B mogą używać dowolnych żagli. Jachty w pozostałych klasach zobowiązane są do używania żagli podstawowych, grot, fok, genua. Organizatorzy przewidują rozegranie jednego wyścigu.

Zgłoszenia imienne przyjmowane będą w dniu Regat od godz. 10 do 11, w biurze na przystani PTŻ. Oficjalne otwarcie wyznaczono na godz. 11.30, a start do wyścigu – na godz. 13.

Instrukcja żeglugi będzie wywieszona na tablicy ogłoszeń biura regat. Wpisowe wynosi 20 zł od osoby. Zakwaterowanie i wyżywienie - we własnym zakresie.

Wicekomandor Edyta Szcząchor przypomina o obowiązku posiadania przez uczestników ubezpieczenia OC i zalecanym ubezpieczeniu NW.