OCHOTNICA DOLNA. OCHO! FESTIWAL to preludium koncertów muzyki rozrywkowej w Ochotnicy Dolnej. 14 lipca w ramach festiwalu na scenie w samym centrum Ochotnicy wystąpią lokalni artyści, a gwiazdami wieczoru będą THE DUMPLING i LAO CHE supportować będzie zespół KNT. Start o godz. 18:00.

Gmina Ochotnica Dolna chce poprzez organizację tego wydarzenia upowszechniać polską muzykę oraz uznanych autorytetów muzycznych w środowisku młodego pokolenia, jednocześnie promując gminę jako przyjazne, otwarte miejsce dla młodych ludzi.Organizatorem festiwalu jest Gmina Ochotnica Dolna oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej. 

THE DUMPLONGS 
Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 roku sprawił, że ich muzyką zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. W ciągu miesiąca zdobyli 13 tysięcy fanów na Facebooku (aktualnie jest ich 120 tysięcy). Zespół zagrał do tej pory setki koncertów, zarówno na festiwalach showcase’owych takich jak: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji, jak i regularnych festiwalach polskich i zagranicznych: Off Festival, Grape Festival, Open’er, Colours of Ostrava, Sziget Festival. The Dumplings grali także koncerty w Tokio, Paryżu, Londynie, Meksyku oraz na legendarnym festiwalu dla młodych zespołów – SXSW w Austin w Teksasie. „No Bad Days” (2014) - Fryderyk w kategorii Debiut za 2014 rok. Płyta pojawiła się w wielu rankingach podsumowujących rok 2014 (m. in. 4 miejsce wg. Dziennikarzy Gazety Wyborczej i 9 miejsce według Onetu). „Sea You Later” (2015) - 8 miejsce na OLIS, Status Złotej Płyty ( ponad 15 tyś sprzedanych egzemplarzy). Nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku. „Sea You Later” w całości jest skomponowana, napisana i wyprodukowana przez zespół. 

LAO CHE 
Koncert promujący nową płytę zespołu ”Wiedza o Społeczeństwie” 
Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr "Emade" Waglewski oraz Filip "Wieża" Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk - Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie. 
Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina. 
Zespół występuje w składzie: 
Rafał Borycki - bas, wokal 
Mariusz Denst - sampler, wokal 
Hubert Dobaczewski - wokal, gitara 
Maciek Dzierżanowski - instrumenty perkusyjne, Sammler, wokal 
Michał Jastrzębski – Szwed - perkusja 
Karol Gola- saksofon, flet, klawisze 
Filip Różański - instrumenty klawiszowe, wokal 

KNT 
Zespół KNT powstał w 2014 roku. W jego obecny skład wchodzą: Grzegorz Ptaszek - perkusja, Rafał Jagieła - wokal i gitara, Dawid Błachut  - gitara basowa, Karol Tylecki - skrzypce, Robert Chrobak - klawisze. Członkom zespołu w duszy gra rock'n roll, ale grają muzykę różnego rodzaju: od biesiadnej po rocka - w zależności od muzycznych upodobań słuchaczy :)    FB festiwalu: https://www.facebook.com/ochofestiwal/ 

Materiały prasowe, oprac. r/