BIAŁKA TATRZAŃSKA. Wakacje 2019 w Białce Tatrzańskiej po raz kolejny upłyną pod znakiem najlepszych imprez spod znaku Kultura na Bani! W tym roku już po raz dziewiąty teren przy Hotelu i Termie Bania zamieni się w scenę goszczącą najlepsze zespoły polskiej sceny muzycznej, grupy folkowe i coverowe, a także lokalne młode zespoły.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Kultury na Bani jest bezpłatny. 

Na Scenie Kultury na Bani wystąpią takie gwiazdy jak zespół Big Cyc (29.06.2019 r.), promujący tegoroczną trasą 30-lecie swojej działalności, oraz zespół Tulia (10.08.2019 r.), który obecnie zajmuje czołowe miejsce na polskiej folkowej scenie muzycznej, ale przy okazji odnosi niemałe sukcesy na polu muzyki trafiającej do mainstreamu. 

Filmowe wtorki na stoku Bania dla miłośników dobrego kina 
w ramach cyklu Kino Letnie na Stoku (Seanse w każdy wtorek wakacji, 21:00). 

Środy to dzień z Biesiadą Góralską w Restauracji Góralskiej przy wtórze kapeli góralskiej i gawęd harnasia Jędrka (Biesiady w każdą środę wakacji, 19:00). 

Tegoroczna nowość to Czwartki Unplugged, czyli spotkania z muzyką spod znaku jazz / blues / ethno / pop w nieoczywistych, akustycznych aranżacjach. (W każdy czwartek wakacji, 20:00). 

W piątki Kulturana Bani już poraz kolejny przeniesie nas w czasie za sprawą koncertów zespołów coverowych. W trakcie tegorocznych wakacji usłyszycie m.in. przeboje Elvisa Presleya, Beatlesów, Bryana Adamsa, grupy ABBA, Tiny Turner, Queen i AC/DC. Zwieńczeniem tego projektu będzie spektakularny występ jednego z najlepszych europejskich zespołów coverujących P ink Floyd. W dniu 23.08.2019 r. świętujemy 40-lecie wydania albumu “The Wall”! (Gramy w każdy piątek wakacji, 20:00). 

Scena Kultury na Bani w soboty będzie rozbrzmiewać dźwiękami najlepszej muzyki już od godziny 18:30, dzięki koncertom młodych zespołów z Podhala. 
O 20:00 co sobotę czeka Was muzyczne wydarzenie tygodnia, czyli koncerty folkowe takich wykonawców jak Gooral, Future Folk, R edlin, Balkan Scream, Krzikopa, Folk Power i Ciupaga. 

W każdą niedzielę o 17:00 koncerty familijne zagrają Beti & Bobass, a na specjalnym koncercie w dniu 21 lipca wystąpi współczesna gwiazda muzyki skierowanej do młodszejwidowni-hitowy boysband 4 Dreamers! 

Nie można zapominać także o imprezach towarzyszących Kultury na Bani – festiwalu muzyczno-biegowym Hunt Run (4-7 lipca), pikniku biegowym Goniacka (12-13 lipca) i Sport & Fun Festival (27-28 lipca). Zachęcamy także do udziału w najważniejszym na Podhalu święcie muzykii tradycji góralskich – Festynie Białczańskim (3-4 sierpnia) z konkursami na Cepra, Ceperkę i Harnasia Roku oraz koncertami m.in. Grubson i Perfect. 

Więcej informacji naleźć można na stronie www.kulturanabani.pl 


Organizatorzy: Hotel Bania Thermal & Ski oraz Terma Bania 
Współfinansujący: Gmina Bukowina Tatrzańska