jarmuz191NOWY TARG. Dwoma największymi gwiazdami tegorocznej, już XIX edycji Jarmarku Podhalańskiego będą Maryla Rodowicz i zespół Boney M. Zagrają oni i zaśpiewają 17. sierpnia (w sobotę) o godz. 20.30 i o godz. 22.00 na nowotarskim Rynku. Wstęp wolny. To wyjątkowa okazja na spotkanie jednej z najwybitniejszych polskich piosenkarek i światowego formatu królów disco. 

Maryla Rodowicz

 Piosenkarka, gra na gitarze. Jest jedną z najpopularniejszych i najwybitniejszych piosenkarek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Uważana za ikonę polskiej muzyki. Debiutowała na profesjonalnej scenie muzycznej w 1962 występem w eliminacjach do I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Do dziś wydała ponad 30 płyt i sprzedała je w ilości ponad 12 mln. Występowała na całym świecie. Mieszka w Warszawie, jeździ czerwonym Porsche, lubi piłkę nożną i tenisa.

jarmuz193

Boney M.

Zespół założony został w latach 70. w RFN. Członkami grupy byli Liz Mitchell, Marcia Barrett, Maizie Williams, Bobby Farrell. W latach 1982-1986 i 1989-1990 w zespole występował również wokalista Reggie Tsiboe. Największą popularność  grupy przypada na drugą połowę lat 70., kiedy królowały dźwięki disco. Zespół bił rekordy sprzedaży płyt i singli. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się koncerty kapeli. Grupa grała niemal we wszystkich zakątkach świata. Początki zespołu sięgają 1975 roku, kiedy to niemiecki producent i kompozytor Frank Farian założył Boney M. w celu wypromowania nagranego wcześniej utworu "Baby Do You Wanna Bump?". Debiutancki album Boney M. nosi tytuł "Take the Heat off Me". Został wydany w 1976 roku. Znalazły się na nim takie przeboje, jak "Daddy Cool" i "Sunny".

jarmuz192

Drugi album "Love for Sale" powstał w 1977 roku. Najbardziej znane piosenki z tej płyty to "Ma Baker" i "Belfast". Najlepiej sprzedającym się albumem Boney M. była trzecia płyta zespołu, "Nightflight to Venus" wydana w lipcu 1978 roku. Znalazły się na nim piosenki "Rivers of Babylon", "Brown Girl In the Ring" oraz "Rasputin". Czwarta płyta "Oceans of Fantasy" (1979), zawiera m.in. "El Lute", "Bahama Mama" i "Gotta Go Home". Promował ją singel "Hooray! Hooray! It's A Holi-Holiday". Wszystkie te przeboje znane są na całym świecie.