Zaruskizap201JEZIORO CZORSZTYŃSKIE. Yacht Klub Polski Nowy Targ zaprasza na regaty – Memoriał im. gen. Mariusza Zaruskiego.

Odbędą się one w najbliższą sobotę, 8. sierpnia, ze startem w zatoce Sygulina. Zapisy na przystani YKP Nowy Targ od godz. 10.00. Planowany start o godz. 12.00.

Gen. bryg. Mariusz Zaruski - kojarzony (zwłaszcza na Podhalu) jako miłośnik wspinaczki, taternik i ratownik górski - jest jedną z barwniejszych postaci historii Polski. Był on również wielkim miłośnikiem żeglarstwa, współzałożycielem Yacht Klubu Polskiego i jego pierwszym komandorem. W związku z tą działalnością generała YKP Nowy Targ postanowił uczcić jego pamięć, organizując 8. sierpnia 2020 na Jeziorze Czorsztyńskim regaty żeglarskie - Memoriał Generała Mariusza Zaruskiego.

Zaruskizap202

Klub w ten sposób chce w kontynuować jego dzieło (promować żeglarstwo) i zaprezentować osobę generała jako wielkiego społecznika, postać pełną pasji i społecznego zaangażowania. Regaty rozpoczną się na przystani nowotarskiego YKP w Maniowach, w zatoce Sygulina (zjazd w Mizernej w stronę jeziora). Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników żeglarstwa.