Dobrych wiatrów!.. Fot. Anna SzopińskaW najbliższą sobotę, 9 czerwca, o godz. 11, na przystani we Frydmanie. nastąpi otwarcie jednej z dwóch największych w tym sezonie żeglarskich imprez na Jeziorze Czorsztyńskim. Będą to III Ogólnopolskie Regaty o Puchar Starosty Powiatu Nowotarskiego.

Na te dwudniowe zmagania zapraszają Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ oraz Krakowski Okręgowy Związek Żeglarski wszystkich sympatyków i kibiców żeglarstwa regatowego. Puchar jest organizowany przy wsparciu Powiatowego Centrum Kultury, gminy Łapsze Niżne, Halsuj.pl oraz sołectwa Frydman. Jako zawody cykliczne, zaliczane do punktacji Pucharu Polski klasy regatowej Optimist w grupach A,B – regaty mają wysoką rangę sportową. W ich trakcie prowadzona będzie także osobna klasyfikacja dla najmłodszych zawodników do 11 lat, uczestniczących w Programie Nivea Błękitne Żagle.

Otwarcie zaplanowano w sobotę o godz. 11, a do pierwszego wyścigu zawodnicy wystartują południe. Uroczyste zakończenie (wręczenie pucharów, dyplomów, upominków) przewidziano na scenie plenerowej obok boiska ZOR Frydman w niedzielę o godz. 15.
Podczas żeglarskiej rywalizacji na wodzie (na pewno w niełatwych warunkach, skoro prognozy zwiastują burzową pogodę), na przystani będą się odbywały zawody łucznicze, turniej piłki nożnej oraz inne przygotowane przez organizatora atrakcje dla najmłodszych. Klub Sportowy Wiaterni serdecznie zaprasza do kibicowania zawodnikom wspieranym przez ZEW Niedzica S.A. i Tauron Dystrybucja, których liczna reprezentacja będzie uczestniczyła we wszystkich imprezach związanych z regatami.