Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Jak przewozić rower samochodem – rodzaje bagażników (mat. partnera)

Dnia: wtorek 8 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Rower jest znakomitą formą wypoczynku, zarówno na co dzień, jak i weekendowo. Pozwala nam dotrzeć w miejsca, gdzie na piechotę jest za daleko. Niestety, prędzej czy później nawet mając rower elektryczny, okaże się konieczne przewiezienie roweru samochodem. Metod jest co najmniej kilka, zaczynając od rozkręcenia go i włożenia do środka, na platformie montowanej na hak kończąc. Zapraszamy do zapoznania się z najbardziej popularnymi wariantami.

Transport roweru we wnętrzu auta

Pomimo tego, że ta metoda nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Bo jeżeli mamy samochód i rower to znaczy, że wszystkie elementy układanki są w naszym posiadaniu. To w zależności od posiadanego samochodu, będziemy zmuszeni zdemontować jedno lub oba koła. Ponadto sam załadunek może być średnio wygodny. Warto podczas takiego przewozu posiadać jakiś koc lub kartony, żeby odseparować komponenty od siebie. Pomimo tego, że nie posiadamy wiedzy na temat regulacji prawnych w tym przypadku, należy mieć na uwadze, że kiepsko zabezpieczony rower, może np. podczas gwałtownego hamownia, wybić szybę. Polecamy to rozwiązanie tylko, gdy nie mamy innej opcji, lub rower wozimy w samochodzie bardzo sporadycznie.

Bagażnik na dach 

Jedno z najpopularniejszych rozwiązań jak chodzi o transport rowerów. Do zamontowania uchwytu na rower będziemy potrzebowali bagażnika bazowego w naszym samochodzie. Najlepiej kupić dedykowany model do naszego auta, jednak są też konstrukcje uniwersalne, zwłaszcza gdy, nasz pojazd posiada relingi. Rozwiązanie to pozwala przewozić przeważnie nawet do 4 rowerów, wsadzenie roweru jest szybkie. Jednak należy mieć na uwadze, że musimy unieść rower nad dach naszego pojazdu, co może wiązać się z trudnościami. Ponadto, musimy liczyć się z większymi oporami powietrza i tym samym spalaniem.

Bagażnik na klapę 

Rozwiązanie to eliminuje sporo bolączek, które występują w bagażnikach na dach, jednak samo w sobie też nie jest idealne. Mówimy tutaj o specjalnej konstrukcji, która montowana jest na tylną klapę naszego pojazdu. Posiada ona, specjalnie zaprojektowane ramiona, na które zakładamy rower i spinamy paskami. O ile w tym wypadku nie musimy wysoko dźwigać naszego roweru, to gdy jest on już na uchwycie, podniesienie klapy i dostanie się do bagażnika w naszym aucie, może okazać się niemożliwe. Ponadto bagażniki na klapę, przeważnie montujemy z wykorzystaniem pasków i haków, zabezpieczonych na krawędzi blachy pokrywy bagażnika. Często powodują one porysowanie lakieru lub inne uszkodzenia.

Platforma na hak

Najdroższe, jednak zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Jak łatwo się domyślić, wymaga posiadania haka w samochodzie. Ponadto zasadne jest wyrobienie trzeciej tablicy rejestracyjnej do naszego pojazdu. Odwiedzając sklep rowerowy Nowy Targ nasi specjaliści, udzielą wszelki niezbędnych informacji, na temat tej grupy produktów. Niemniej, w skrócie platforma zamontowana na hak, pozwala przewieźć określoną liczbę rowerów. Ponieważ platforma znajduje niewysoko nad ziemią, nie musimy wysoko dźwigać roweru podczas załadunku. Warto mieć na uwadze, że te rozwiązania oferują największy udźwig, dlatego są najczęściej polecane dla cięższych rowerów elektrycznych. Ponadto rowery ukryte z samochodem stawiają minimalny opór powietrza. Niestety mogą ulec uszkodzeniu, gdy ktoś najedzie nam na tył lub zagapimy się podczas cofania

Wybierz mądrze! 

Podczas wyboru najlepiej ściśle określić swoje wymagania i preferencje, co więcej budżet może odegrać kluczową rolę! Jednym wystarczą najprostsze i tanie, konstrukcje na klapę. Inni sięgną po topową konstrukcję na hak. Najważniejsze, aby transport odbywał się bezpiecznie i komfortowo! 

No Comment.

Reklama

Partnerzy