Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Jak zwiększyć bezpieczeństwo pieszych w terenie niezabudowanym? (mat.partnera)

Dnia: poniedziałek 17 lipca 2023, Autor: Maciej Zubek

Aby poprawić bezpieczeństwo na drogach – trzeba zacząć od pieszych. Jest to kluczowy obszar, nad którym należy się skupić, aby zrealizować ten cel. Z tego artykułu dowiesz się, jakie rozwiązania i pomysły wprowadza jest po to, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych na drogach. Zapraszamy do lektury!

Bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych 

Zmiany dotyczące bezwzględnego pierwszego dla pieszych – mają za zadanie przede wszystkim rozszerzyć ochronę pieszych. Nakazuje się kierowcom np. ustępować pierwszeństwo pieszym, którzy wchodzą na przejście, czy też zmniejszać prędkość przed przejściem dla pieszych. Jednak należy mieć na względzie to, że te przepisy nie oznaczają, że pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo w każdej sytuacji.

Rozwiązania, które zwiększą bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym

Bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym mogą zwiększyć urządzenia takie jak przykładowo zawężenia jezdni, wyspy azylu, drogi dla pieszych poza jezdnią, czy też tunele i kładki dla pieszych. Co dają te udogodnienia? Przede wszystkim mogą zredukować wypadki z udziałem pierwszych nawet o 70-90%. Te rozwiązania coraz powszechniej są stosowane, szczególnie mowa tu o azylach, czyli wysepkach na środku jezdni. Ich zadaniem jest pomóc pieszym w pokonaniu jej dwuetapowo. Ich zastosowanie sprawia, że:

  • droga pieszych przez jezdnię jest skrócona,
  • kierowcy zmniejszają prędkość, gdy zbliżają się do takiej wysepki.

Do skutecznych rozwiązań, które stosowane są po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym należą również progi zwalniające, czy też zawężenia jezdni w rejonie przejść.

Aktywne znaki drogowe. W jakim celu są stosowane?

Aktywne znaki drogowe, które znajdziesz w ofercie firmy 3D systemy informacyjne – stosowane są po to, aby ostrzegać o miejscach, gdzie kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Ich zaletą jest to, że mają doskonałą widoczność z dużej odległości. Z całą pewnością można też stwierdzić, że aktywne znaki drogowe są skuteczniejsze niż standardowe znaki.

3D systemy informacyjne. Dlaczego warto z nami podjąć współpracę?

Producent znaków drogowych oferuje wysokiej jakości produkty, które mają wiele zalet. Dużym atutem aktywnych znaków drogowych jest to, że są one praktycznie bezobsługowe. Cechują się także odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Producent znaków drogowych 3D systemy informacyjny to doświadczona firma, która jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagającego Klienta.

No Comment.

Reklama

Partnerzy