Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Jeden dzień i pięć akcji GOPR

Dnia: czwartek 2 lutego 2023, Autor: Maciej Zubek

Tylko we czwartek ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego przeprowadzili pięć akcji ratowniczych.

O godzinie 12:14 – ratownicy pełniący dyżur w Stacji Centralnej GP GOPR otrzymali zgłoszenie o poszkodowanym snowboardziście, który zjeżdżając z Lubonia Wielkiego uderzył w wystające gałęzie.

O godzinie 13.38 – do Stacji Centralnej GP GOPR wpłynęło zgłoszenie o dwójce turystów, którzy w rejonie Schroniska na Hali Krupowej opadli z sił i nie są w stanie kontynuować wędrówki. Do działań zostali zadysponowani Ratownicy GOPR Beskidy, którzy dotarli do poszkodowanych i ewakuowali ich do schroniska.

O godzinie 17:10 – do Stacji Centralnej GP GOPR wpływa zgłoszenie o trójce turystów, którzy wybrali się niebieskim szlakiem na Przechybę, ale z powodu złych warunków atmosferycznych i głębokiego śniegu nie byli w stanie kontynuować wędrówki.

O godzinie 17.31 – do Stacji Centralnej GP GOPR wpłynęło zgłoszenie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej o poszkodowanej, która podczas jazdy na nartach w rejonie Łopienia, doznała urazu kończyny dolnej.

O godzinie 18.36 – dotarło zgłoszenie od obsługi schroniska na Turbaczu o potrzebie udzielenia pomocy trójce turystów, którzy znajdowali się w okolicy Czoła Turbacza. W kierunku poszkodowanych – wyruszyli Ratownicy, którzy przebywali na szkoleniu skuterowym. O godzinie 19 dotarli do poszkodowanych i ewakuowali ich do schroniska na Turbaczu.

Ratownicy GOPR apelują o rozwagę

Warunki w górach są trudne, wiele szlaków jest nieprzetartych, w niższych położeniach śnieg jest ciężki – mokry, wyżej spotkacie mgłę i silny wiatr.

Przed wyjściem – przeanalizujcie trasę i własne możliwości, sprawdźcie warunki na stronie www.pogodagopr.pl.

No Comment.

Reklama

Partnerzy