Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

„Jedenastka” rundy jesiennej

Dnia: czwartek 1 grudnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Zakończyła się piłkarska runda jesienna. Wzorem lat ubiegłych wybraliśmy naszym zdaniem najlepszą „11” zawodników spośród klubów z naszego regionu grających na poziomie 3,4 i 5 ligi.

W przypadku wyboru zawodników kierowaliśmy się głównie wpływem gracza na losy swojej drużyny, a także indywidualne umiejętności wyróżniającego go spośród innych zawodników z tej samej klasy rozgrywkowej.

3-5-2

BRAMKARZ

Artur Świerad (Lubań Maniowy)

Olbrzymie doświadczenie procentuje. Na ogół pewny w swoich interwencjach. Refleks to jego zdecydowanie największy atut.

OBROŃCY

Tomas Lajcak (Watra Białka Tatrzańska)

Wrócił do Watry po kilku latach i z miejsca stał się jej wiodącym zawodnikiem. Umiejętnie wykorzystuje swoje warunki fizyczne. Dobrze też czuje się pod bramką przeciwnika przy stałych fragmentach gry.

Michał Dudek (Wierchy Rabka)

Transferowy „strzał w dziesiątkę”. Gracz niezwykle doświadczony. Pewny w swoich interwencjach. Imponuje spokojem. Nie unika twardej walki.

Alexy Zaika (Lubań Maniowy)

W ostatniej chwili zakontraktowany przez działaczy Lubania. Z czasem przebił się do podstawowego składu i nie oddał już miejsca na środku defensywy. Wziął też na siebie „ciężar” wykonywania rzutów karnych i był w tym elemencie bardzo pewny.

POMOCNICY

Michał Czubin (Wierchy Rabka)

Od lat nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Zawodnik, który preferuje piłkę techniczną. Dysponuje mocnym, precyzyjnym uderzeniem.

Mirosław Jandura (Lubań Maniowy)

W ostatnich latach nieco w cieniu innych graczy Lubania, ale teraz wreszcie błyszczał w środku pola. Bardzo pracowity zawodnik, często od „czarnej roboty”. Potrafi też jednym podaniem otworzyć drogę do bramki przeciwnika.

Bartosz Żurek (NKP Podhale)

Zdecydowanie najjaśniejsza postać Podhala w rundzie jesiennej. Najlepszy jego strzelec. Niezwykle pracowity na boisku. Technicznie bardzo zaawansowany.

Wojciech Kobylarczyk (Watra Białka Tatrzańska)

Po latach tułaczki wrócił tam gdzie zaczynał swoją przygodę z piłką. Jesienią potwierdził to z czego jest znany: czyli dobry przegląd pola i strzał z dystansu.

Tomasz Dudek (Wierchy Rabka)

Drugi z braci Dudków. Równie ważny w tali trenera Karola Niewolika jak Michał. Król środka pola. „Mózg” Wierchów. Doskonale kierował grą zespołu.

NAPASTNICY

Rusłan Skydan (Lubań Maniowy)

Od samego początku dostrzec można było w nim potencjał. Jesienią w stu procentach to potwierdził. Nie ma chyba w IV lidze szybszego zawodnika. Żyje z prostopadłych podań kolegów, które na ogół zamieniał na gole.

Kacper Kęska (Wierchy Rabka)

Postrach obrońców przeciwnika. Niezwykle silny fizycznie, z czego umiejętnie korzystał, wyrywając wiele pojedynków bark w bark. Do tego grac zaawansowany technicznie, dynamiczny i przebojowy. Czołowy strzelec IV ligi.

No Comment.

Reklama

Partnerzy