Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Jesienne sowy i sówki w ogrodzie Biblioteki

Dnia: piątek 14 października 2022, Autor: Anna Zubek

W sobotnie przedpołudnie, 8 października br. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zaprosiła dzieci i młodzież  do udziału w plenerowych warsztatach literacko-artystycznych pn. „Jesienne sowy i sówki” z malarką Zofią Bolechowską.

Tematem przewodnim warsztatów, które odbyły się  w ogrodzie Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej  na Niwie, były jesienne sowy i sówki. Zajęcia rozwijające kreatywność i zainteresowania artystyczne gościnnie prowadziła malarka Zofia Bolechowska, która wtajemniczyła zebranych gości w świat malarstwa akwarelowego, farb, kredek, rysunku i barw jesieni. Zajęcia prowadzone w plenerze pozwoliły dzieciom na samodzielne poszukiwanie kolorów jesieni; czerwonych jarzębin, żółtych liści czy też brązowych kasztanów- taka sceneria działa na zmysły wzroku i pozwala artyście na stworzenie dzieła o fantazyjnej kolorystyce, czego efektem były prace plastyczne dzieci – Jesienne sowy i sówki – malowane pod profesjonalnym okiem artystki.

Warsztaty podzielone były na dwie części, pierwsza wprowadzająca w świat malarstwa akwarelowego, druga natomiast, to tworzenie własnego rysunku – jesiennej sowy i wystawa „Młodego artysty”.

Okoliczności przyrody, ogromna wiedza malarska pani Zofii oraz talent i  wyobraźnia dzieci złożyły się na stworzenie pięknych prac plastycznych tworzonych kredką akwarelową. Mamy nadzieję, że zajęcia będą impulsem do rozwijania talentów lub ich dalszego poszukiwania.

Wydarzenie zostało został dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z  Funduszu Promocji Kultury, w związku z realizacją zadania pn. „Jubileusz Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Nowym Targu – Biblioteka w mieście, miasto w bibliotece” w ramach programu „Edukacja kulturalna 2022”.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

No Comment.

Reklama

Partnerzy