Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Jubileuszowe Dunajeckie Granie za nami

Dnia: wtorek 11 lipca 2023, Autor: Maciej Zubek

Impreza, której od kilku edycji patronuje śp. Stanisław Trebunia Tutka „Ujek” odbyła się już po raz dwudziesty. Jej organizatorem jest Ludowym Klub Sportowy Biali Biały Dunajec i Szkółka Piłkarska Biali Biały Dunajec.

Pierwszą część całodniowej imprezy był finałowy turniej dzieci w ramach III edycji cyklu rozgrywek „Dla tych co własnego boiska nie mają”. Rywalizowały w nim reprezentacje Szkół Podstawowych z terenu gminy Biały Dunajec. Grano w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej zwyciężyła Szkoła Podstawowa Sierockie, z kolej w starszej najlepsza okazała się drużyna Szkoły Podstawowej z Czerwiennego.

W obu kategoriach przyznano także indywidualne nagrody. W roczniku 2014-2016 wyróżniono: Stanisława Gąsienicę z SPSK Czerwienne, Łukasza Kamińskiego z SP Sierockie i Stanisława Chryczyka z SP 2 Biały Dunajec. Z kolei w roczniku 2011-2013 statuetki trafiły do rąk Adama Jarosza z SP Czerwienne, Wawrzyńca Sieczkę z SP 2 Biały Dunajec oraz Tobiasza Bobaka z SP Sierockie.

Po turnieju dzieci, swoje zmagania rozpoczęli dorośli. W akcji oglądaliśmy cztery zespoły, które rywalizowały zgodnie z zasadą każdy z każdy, a czas gry każdego meczu wynosił dwa razy po 15 minut.

Kolejny raz w historii „Dunajeckiego grania” najlepsza okazała się drużyna Old Boys Poroniec Poronin. Na drugim stopnia podium stanęła ekipa Young Boys Biali Biały Dunajec, trzecia była drużyna Białych Biały Dunajec, a na czwartym miejscu turniej zakończyła Delta Pieniążkowice.

Tradycyjnie przygotowano też wyróżnienia indywidualne. Wojciech Skupień zagarnął statuetkę najlepszego bramkarza, królem strzelców został Marcin Grela, a MVP turnieju trafiło do Mateusza Gromczaka.

Dunajeckie Granie uwiecznił na scenie koncert zespołu „Kumple Janosika”.

No Comment.

Reklama

Partnerzy