Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Julia – jedyna stypendystka premiera w mundurze

Dnia: czwartek 8 grudnia 2022, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Wśród 25 wybitnych uczniów szkół średnich z powiatu nowotarskiego i 9 z powiatu tatrzańskiego, którzy tego roku zostali stypendystami premiera, znalazła się Julia Komperda – uczennica klasy IV Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.

Gala z wręczeniami dokonywanymi przez panią wicekurator Halinę Cimer, w asyście starostów obu powiatów, odbyła się we wtorek, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu.

Naukę w mundurowym LO Julia rozpoczęła w roku szkolnym 2019/2020, szybko dając się poznać jako uczennica sumienna, zdyscyplinowana, zaangażowana w projekty edukacyjne Szkoły.

Już w klasie pierwszej brała udział w konkursach organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Komendę Główną Policji, zaliczając się do grona laureatów: 

– „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy” (konkurs ogólnopolski, historyczno-plastyczny) 

– „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” (ogólnopolski konkurs historyczny)

– IV edycja ogólnopolskiego konkursu historycznego „Policjanci w służbie historii”.

W klasie drugiej startowała w III edycji ogólnopolskiego, historycznego konkursu „Żołnierze w służbie historii”, organizowanego przez IPN i Ministerstwo Obrony Narodowej, zostając jego laureatką.

W klasie trzeciej uczestniczyła w VI edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”, znowuż zaliczając się do grona laureatów. Ponadto na koniec roku szkolnego uzyskała średnią ocen ze wszystkich przedmiotów na poziomie 5,14, co jest najwyższą średnią w roku szkolnym 2021/2022 wśród uczniów PLO.

 Na koniec klas I, II  i III od dyrekcji i wychowawcy klasy otrzymywała nagrody książkowe. Przez cały czas nauki zawsze uczynna i pomocna Julia bardzo aktywnie udzielała się w wolontariacie.

Fot. z archiwum Szkoły

No Comment.

Reklama

Partnerzy