Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Jurgów. Nielegalny pobyt na terenie RP

Dnia: czwartek 1 grudnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem podczas kontroli w miejscowości Jurgów zatrzymali dwie obywatelki Mołdawii. Podróżujące busem kobiety nie posiadały ważnych dokumentów uprawniających do wjazdu oraz pobytu w naszym kraju.

W trakcie dalszych czynności ustalono, iż na podstawie przedstawionych do kontroli paszportów i zawartych w nich stempli wjazdowych ich legalny pobyt w ramach ruchu bezwizowego skończył się w trakcie nieprzerwanego pobytu na terytorium Republiki Federalnej Niemiec. Jednocześnie obydwie cudzoziemki przebywając w Niemczech nieprzerwanie od stycznia tego roku nie dokonały legalizacji pobytu, ani nie poczyniły żadnych starań w kierunku zalegalizowania pobytu.

Wobec cudzoziemek zastosowano środki oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia na podstawie art. 41 Kodeksu Wykroczeń.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem wydał Mołdawiankom decyzje o zobowiązaniu do powrotu w terminie 20 dni. Ponadto kobiety nie wjadą do strefy Schengen przez kolejne sześć miesięcy.

No Comment.

Reklama

Partnerzy