Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Już od dzisiaj duże sportowe wydarzenie w Szaflarach

Dnia: piątek 8 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

W trakcie dwóch najbliższych weekendów w małopolskich Szaflarach odbędą się Turnieje Nadziei Olimpijskich 2023. Najpierw (w dniach od 8 do 10 grudnia) rywalizować będą juniorzy młodsi pod wodzą trenera Mariusza Jurasika. Tydzień później (od 15 do 17 grudnia) do gry przystąpią juniorki młodsze pod okiem trenera Andrzeja Niewrzawy.

Turnieje Nadziei Olimpijskich rozgrywane są w państwach Grupy Wyszehradzkiej w 30 różnych dyscyplinach sportowych, a uczestnikami cyklu zawodów w kategoriach młodzieżowych są reprezentanci Czech, Słowacji, Węgier i Polski. W tym roku w ramach rywalizacji piłkarzy ręcznych w zastępstwie reprezentacji Węgier gościnnie do grona uczestników dołączy także Rumunia.

Ubiegłoroczna edycja zmagań odbyła się w śląskim Szczyrku. Wszystkie spotkania dostarczyły wielu sportowych emocji, a reprezentacja Polski zarówno w rywalizacji dziewczyn, jak i chłopców, za każdym razem uplasowała się na trzecim miejscu.

W tym roku areną zmagań będą małopolskie Szaflary. Na przestrzeni dwóch tygodni w rywalizacji udział weźmie osiem zespołów z pięciu krajów. Polskę reprezentować będą juniorzy młodsi (zawodnicy urodzeni w 2006 roku lub młodsi) pod wodzą trenera Mariusza Jurasika oraz juniorki młodsze (zawodniczki urodzone w 2008 roku lub młodsze) pod opieką trenera Andrzeja Niewrzawy.

Transmisja ze wszystkich spotkań zostanie przeprowadzona na kanale YouTube Handball Polska. O szczegółowych linkach poinformujemy przed startem turnieju.

Terminarz TNO chłopców:

Piątek, 8 grudnia:
16.00: Rumunia – Czechy
18.30: Polska – Słowacja

Sobota, 9 grudnia:
16.00: Słowacja – Rumunia
18.30: Polska – Czechy

Niedziela, 10 grudnia:
10.00: Czechy – Słowacja
12.30: Polska – Rumunia

Terminarz TNO dziewczyn:

Piątek 15 grudnia:
16.00: Węgry – Czechy
18.30: Polska – Słowacja

Sobota, 16 grudnia:
16.00: Słowacja – Węgry
18.30: Polska – Czechy

Niedziela, 17 grudnia:
10.00: Czechy – Słowacja
12.30: Polska – Węgry

źródło: https://zprp.pl/

No Comment.

Reklama

Partnerzy