Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kadeci na Wojskowych Targach Służby i Pracy w Limanowej

Dnia: niedziela 26 marca 2023, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Uczniowie klasy czwartej Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu  stoją nie tylko przed egzaminem maturalnym, ale i przed wyborem dalszej edukacyjnej ścieżki lub zawodowej kariery. Tym, którzy jeszcze nie mają skrystalizowanych planów na życie, z pomocą przychodzą Wojskowe Targi Służby i Pracy.

To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promowaniu nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Interesują wszystkich szukających ciekawej pracy, chcących podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego. 

Wojsko Polskie jest w tej chwili atrakcyjnym, nowoczesnym miejscem pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantuje przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny.

A Targi to kompleksowy sposób informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego  – zarówno w formie dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. 

Uczniowie, kadeci, myślący o konkretnych formacjach, mogli  spotkać się i porozmawiać z żołnierzami, ponieważ na Targach miały swoje stoiska m.in. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Żandarmeria Wojskowa, Wojskowa Służba Zdrowia. Swoją ofertę przedstawiały również wszystkie uczelnie wojskowe w Polsce. 

Program Targów wzbogacają liczne atrakcje, które tak bardzo cieszą miłośników wojskowości. Odbyły się prezentacje nowoczesnego sprzętu m.in. przeciwlotniczego zestawu rakietowego POPRAD, wyrzutni rakietowej WR-40 LANGUSTA, moździerza samobieżnego RAK, czołgu Leopard 2A5, pojazdu AERO, wielozadaniowego pojazdu kołowego o wysokiej mobilności HMVW, robotów saperskich, sprzętu spadochronowego, motocykli VERSUS.

Efektowne były również pokazy działań żołnierzy. Można było posłucha na żywo Orkiestry Wojskowej z Krakowa, obejrzeć pokazy musztry paradnej oraz prezentacje pierwszej pomocy i medycyny pola walki. A na zakończenie, rzecz jasna, nie zabrakło prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka. 

Wojskowe Targi Służby i Pracy to propozycja dla zdecydowanych na służbę wojskową, ale też podpowiedź dla wciąż szukających pomysłu na swoją zawodową drogę. To również – dla wszystkich miłośników wojskowości – atrakcyjny pokaz sprzętu i możliwości Wojska Polskiego.

Fot. z archiwum Szkoły

No Comment.

Reklama

Partnerzy