Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kadecki początek roku – znów z obozem

Dnia: sobota 3 września 2022, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Prywatnym LO dla Młodzieży niosło tym więcej optymizmu, że tegoroczny nabór trzeba uznać za naprawdę udany. Po dwóch pandemicznych latach odżyła też tradycja obozów szkoleniowo-kondycyjnych w Niedzicy, a do grona dydaktyków dołączyły nowe siły.

Pierwszoroczni kadeci zaczynają edukacyjny cykl w dwóch klasach: policyjnej (liczącej 24 uczniów) i wojskowo-pożarniczej (z 22 uczniami). Trudno nie łączyć wzrostu zainteresowania mundurową szkołą z wojenną sytuacją i perspektywami wzmocnienia obronności kraju.

Do dydaktycznego grona dołączyły od 1. września nowe siły: major lotnictwa, pilot naddźwiękowy i szkoleniowiec po Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz oficer policji z wydziału śledczego, były szef zarządzania kryzysowego w Małopolsce. To dowód, że dyrekcja placówki nieustannie dba o profesjonalną kadrę, a co za tym idzie – wysoki poziom nauczania.

Młodzież, którą w tym roku czeka egzamin dojrzałości, będzie się oczywiście musiała zmierzyć z wyzwaniem, jakim jest nowa matura.

Gala na rozpoczęcie roku – ze słowem dyrekcji, pocztem sztandarowym i paradą klas – stała się okazją do wręczenia dyplomów i indeksów czterem laureatkom X edycji IPN-owskiego konkursu szczebla wojewódzkiego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”. Nagrody rzeczowe dla nich, w postaci cennych pozycji książkowych, dotarły w wakacje. A ponieważ krakowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej współpracuje z Uniwersytetem Jana Pawła II w Krakowie – najcenniejszą nagrodą dla laureatek stały się indeksy tej uczelni, również wręczone przy inauguracji roku szkolnego.

Zaraz po tej uroczystości wszyscy kadeci – włącznie z pierwszorocznymi, w liczbie 77 osób – pojechali na wznowiony po pandemicznej przerwie obóz szkoleniowo-kondycyjny w Niedzicy. Kilka dni spędzonych pod opieką wojskowych szkoleniowców zawsze dostarczało niezapomnianych wrażeń i fajnych wspomnień, służyło też integracji szkolnej społeczności. Z pewnością tak będzie i tym razem.   

Fot. z archiwum Szkoły

No Comment.

Reklama

Partnerzy