Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kamil Stoch w ekspresowym tempie wraca do zdrowia

Dnia: sobota 15 stycznia 2022, Autor: Aneta Opyd

Jest szansa, że Kamil Stoch wróci na skocznię przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi. Skoczek nabawił się kontuzji podczas rozgrzewki. 

Jest zdecydowany postęp. Obrzęk jest znacznie mniejszy. Zwiększył się za to zakres ruchu. Mniejsze są dolegliwości bólowe. Jestem mile zaskoczony, bo nie spodziewałem się, że w ciągu dwóch dni będzie aż taka poprawa – tak Aleksander Winiarski, lekarz kadry naszych skoczków, mówił o postępach u Kamila Stocha, który nabawił się kontuzji na rozgrzewce przed środowym treningiem.

Nasz zawodnik ma zerwaną torebkę stawową w stawie skokowym, a także naciągnięte więzadła. To poważny uraz, ale Stoch poddawany jest leczeniu i rehabilitacji, a efekty są naprawdę znakomite. Skoczek korzysta z pomocy doktora Winiarskiego, fizjoterapeuty kadry Łukasza Gębali, a także sztabu ludzi w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. – Musimy być cierpliwi i spokojnie kontynuować leczenie mówił doktor, który przyznał, że w przyszłym tygodniu może zapaść decyzja o tym, kiedy Stoch wróci na skocznię.

Sytuacja z nogą zawodnika poprawiła się na tyle, że czasowo może on już zdejmować ortezę, jaka usztywnia staw.– Pierwszego dnia po urazie terapia trwała około ośmiu godzin z przerwą na obiad. Leczenie to głównie holistyczna praca manualna, ale jest to wsparte o fizykoterapię, czyli urządzenia wywołujące efekt przeciwzapalny i przeciwobrzękowy, jak na przykład urządzenia do drenażu kompresyjnego. Do tego dochodzi taping, elementy medycyny chińskiej oraz zaopatrzenie medyczne w postaci różnego rodzaju skarpet i pończoch kompresyjnych. Przebywamy obecnie w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, który jest świetnie wyposażonym obiektem jeżeli chodzi o gabinety odnowy biologicznej, co bardzo nam pomaga w cyklu rehabilitacyjnym. Jestem przekonany, że jeżeli nie pojawią się nieoczekiwane komplikacje, to Kamil wróci na skocznię przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi. Jest to oczywiście decyzja przede wszystkim zawodnika – powiedział Gębala.

Źródło: PZN / oprac. AO

No Comment.

Reklama

Partnerzy