Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kirkut zmienia oblicze – z dużym udziałem kadetów

Dnia: poniedziałek 15 listopada 2021, Autor: Maciej Zubek

NOWY TARG. Dariusz Popiela z Nowego Sącza – założyciel Fundacji „Ludzie, nie liczby”, na 7. listopada zapowiada odsłonięcie na nowotarskim kirkucie pomnika upamiętniającego prawie 3 tysiące ofiar Holocaustu, z Nowego Targu, Szczawnicy i innych miejscowości Podhala.

Kolejny raz na żydowskim cmentarzu pracowało z jego inspiracji kilkudziesięciu kadetów z mundurowego LO wraz ze swoimi nauczycielami. Inicjator porządkowania miejsca wiecznego spoczynku i masowych rozstrzeliwań dokonywanych przez okupanta w 1942 roku, jest wdzięczny za pomoc tylu młodych rak. A dla kadeckiej młodzieży każda taka akcja to równocześnie poznawanie najtragiczniejszych kart wojennej historii.

Ma ona przy tym okazję, by poczuć satysfakcję z wolontariackiej pracy i uczestniczenia w dziele, które pozwoliło wcześniej odmienić wygląd cmentarzy żydowskich w Grybowie, Krościenku, Czarnym Dunajcu, a teraz zmienia oblicze nowotarskiego kirkutu.

W uroczystym odsłonięciu pomnika będzie oczywiście uczestniczyła mundurowa młodzież wraz z pocztem sztandarowym Szkoły, zaciągając też honorową wartę.

Fot. z archiwum Szkoły

No Comment.

Reklama

Partnerzy