Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Klub Przyjaciół Siatkówki Gorce Nowy Targ wicemistrzem Małopolski Młodziczek!

Dnia: poniedziałek 28 lutego 2022, Autor: Maciej Zubek

Młodziczki (ur. 2007 i młodsze) z Nowego Targu drugi rok z rzędu zakwalifikowały się do poziomu centralnego w siatkarskich rozgrywkach młodzieżowych.

Tym razem prawo awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Polski uzyskały z drugiej lokaty w lidze wojewódzkiej.

W stawce 41 ekip po 8 turniejach eliminacyjnych rozgrywanych na przestrzeni od października do lutego KPS został sklasyfikowany na 3 miejscu przed turniejem finałowym rozgrywanym 26-27 lutego w Nowym Sączu, do którego kwalifikowało się 6 zespołów.

W samym turnieju finałowym dziewczęta osiągały rezultaty:

w grupie :

– zwycięstwo z Piwniczna/Sandecja Nowy Sącz 2:0

– porażka z SKPS Dunajec Nowy Sącz 0:2

półfinał : zwycięstwo po zaciętym meczu 2:1 z KS Prądniczanka Kraków

finał: porażka 2:0 z SMS Solna Wieliczka

Ostatecznie więc uzyskując tytuł wicemistrza Małopolski.

Podczas turnieju finałowego indywidualne wyróżnienie przypadło kapitan Gorców – Nikoli Maciaszek (najlepsza przyjmująca).

Dziewczęta uzyskały prawo awansu do turnieju 1/4 MP które rozegrają w terminie 18-20 Marzec w Kielcach gdzie będą walczyć o wejście do najlepszej 16 w kraju. Ich rywalem będą zespoły gospodarza (FUN Sport Kielce) i ŁKSu Łódź oraz Łaskovi Łask, Developres Rzeszów oraz 3 zespół eliminacji świętokrzyskich.

Dziewczęta bardzo ciężko pracowały na ten wynik zarówno w tym sezonie jak i w kilku poprzednich. Z pewnością zasłużyły na pochwałę bo sezon nie układał nam się po myśli. Liczne kontuzje i braki personalne wynikające z opuszczenia zespołu aż przez 3 wartościowe zawodniczki powodowały znaczne komplikacje treningowe i taktyczne. Na szczęście dziewczęta zagrały rewelacyjnie w najważniejszym meczu – półfinale w którym pokonaliśmy rewelację turnieju – Prądniczankę, która wcześniej w eliminacjach grupowych sprawiła dużą niespodziankę ogrywając późniejszego triumfatora całego cyklu- Solną. Górę wzięło doświadczenie zdobywane przez lata i twarda psychika nowotarżanek na które nikt nie stawiał w tej konfrontacji w kontekście wcześniejszej wyraźnej porażki z sądeczankami. Na szczególną uwagę zasługuje seria trudnych zagrywek Marylki Kalaty, (od 1:1 do 6:1) która ustawiła grę w decydującym secie – tie-breaku – ocenił trener KPS Gorce, Karol Majewski.

KPS Gorce Nowy Targ reprezentowały:

Nikola Maciaszek(kapitan), Patrycja Pasławska, Maryla Kalata, Anna Mikołajczyk, Maja Grzegorczyk, Anna Błachuta, Justyna Tokarska, Magdalena Maśnica, Iga Sięka, Amelia Niemiec.

Trenerzy: Karol Majewski, Katarzyna Krasińska.

No Comment.

Reklama

Partnerzy