Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kochasz tańczyć? Mamy coś dla Ciebie

Dnia: piątek 1 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Zwolnieni z teorii to olimpiada, w której uczniowie „działając dla innych uczą się dla siebie” tworzą projekt społeczny.

Klaudia Kozak, Angelika Buksa, Alicja Niedośpiał i Małgorzata Sobuń, uczennice Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej w tym roku szkolnym dołączyły do olimpiady i stworzyły projekt o nazwie DANCE IT-WYTAŃCZ TO, którego celem jest walka ze skutkami pandemii.

Grupa ta prowadzi w szkołach podstawowych integracyjne zajęcia taneczne. Po powrocie do nauki stacjonarnej niejednokrotnie można było zaobserwować, że uczniowie mają problemy z nawiązywaniem relacji.

W czasie zamknięcia w domach uczniowie żyli w dystansie społecznym, odczuwali brak kontaktów z rówieśnikami oraz narzekali na brak sportu i nudę.

 „Stworzyłyśmy nasz projekt z myślą o dzieciach, którym przez pandemie brakło ruchu i kontaktu z inni rówieśnikami. Postanowiłyśmy zorganizować zajęcia taneczne w ich szkołach, aby dać im to wszystko czego teraz potrzebują” – relacjonują założycielki projektu

.Dziewczęta prowadząc 45-minutowe zajęcia, nie tylko promują zdrowy styl życia i uprawianie sportów, ale również na nowo integrują ze sobą uczniów szkół podstawowych. Do tej pory zostało przeprowadzonych 15 zajęć w obu mszańskich szkołach podstawowych, w których wzięło udział blisko 300 uczniów.

Uczestniczki projektu wspomniały też, że nie tylko dzieciom sprawia to mnóstwo radości, ale także im samym.

Działania tej grupy można śledzić w mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/DANCE-IT-wyta%C5%84czto–109645891684574

Instagram: https://www.instagram.com/danceit_wytanczto_/

Tik tok: https://vm.tiktok.com/ZMLmhGPmV/

No Comment.

Reklama

Partnerzy