Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kolejna śmierć w Tatrach

Dnia: piątek 14 października 2022, Autor: Anna Zubek

Po godzinie 12 przy pomocy numeru alarmowego 112 na centralę TOPR dotarło zgłoszenie od trójki turystów o upadku jednego z nich z Pościeli Jasińskiego do Doliny Pańszczycy.

Śmigłowcem na miejsce wypadku przetransportowano 5 Ratowników, którzy mimo prób nie byli w stanie uratować turysty z poważnymi urazami głowy. Pomocy potrzebowali również towarzysze poszkodowanego, którzy zostali na szlaku i nie byli w stanie bezpiecznie zejść w dół. Dwóch Ratowników wyprowadziło ich bezpiecznie na grań, skąd śmigłowcem przetransportowano ich na lądowisko przy zakopiańskim szpitalu.

Po godzinie 17 na prośbę Horská záchranná služba w rejon Chaty Pod Rysami poleciał śmigłowiec TOPR z Ratownikami na pokładzie po nieprzytomnego turystę, który upadł z wysokości z okolic Kogutka schodząc z Wysokiej. Z racji na pogorszenie pogody śmigłowiec znad Morskiego Oka zawrócił do Zakopanego.

Niezmiennie apelujemy o umiejętny dobór celów wycieczek do panujących warunków oraz posiadanego sprzętu i umiejętności – przekonuje TOPR.

fot: TOPR

No Comment.

Reklama

Partnerzy