Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kolejne nowe fakty dotyczące tragicznych wydarzeń na nowotarskim osiedlu

Dnia: poniedziałek 31 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 23 i 42-lat, w związku ze śmiercią 63-letniego nowotarżanina. Młodszy z nich usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym oraz kradzieży telefonu, a starszy poplecznictwa. Sąd na wniosek prokuratury wobec 23-latka zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

23 stycznia br. przed południem, policjanci z nowotarskiej komendy zostali wezwani do mieszkania w bloku w Nowym Targu, gdzie ratownicy medyczni stwierdzili  zgon 63-letniego mężczyzny. Na ciele zmarły posiadał liczne obrażenia, które wskazywały, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby.  W mieszkaniu przebywała konkubina zmarłego oraz jej 42-letni nietrzeźwy syn. 

Policjanci w toku dochodzenia ustalili, że 63-latek minionej nocy został pobity podczas libacji alkoholowej przez 23-letniego wnuka swej konkubiny. Kobieta w tym czasie spała w innym pomieszczeniu.  Ustalono także, że wnuk ukradł babci  telefon komórkowy i oddalił się.  

Natomiast 42-letni syn kobiety pomagał w zatarciu śladów przestępstwa sprzątając mieszkanie. Gospodyni, gdy rano zorientowała się, że 63-latek nie żyje poleciła synowi dzwonić na numer alarmowy.  

42-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut podejmowania działań mających na celu udaremnienie postępowania karnego poprzez zacieranie śladów przestępstwa (art. 239 § 1 kk) za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy  do nawet do 5 lat.

Natomiast  23-latka policjanci wytropili wieczorem w Jabłonce. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli skradziony telefon. 25 stycznia br. zatrzymany usłyszał  w nowotarskiej prokuraturze zarzuty

Spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym ( art. 156 kk §3  w związku z art. 156 kk § 1 pkt 2)  oraz kradzieży telefonu komórkowego (art. 278 §1 kk). 26 stycznia sąd na wniosek prokuratury  zastosował wobec 23-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa 23-latkowi grozi  kara pozbawienia wolności do 25 lat albo dożywotniego pozbawienia wolności.

No Comment.

Reklama

Partnerzy