Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kolejne seniorki z powiatu nowotarskiego oszukane metodą „na wnuczka”

Dnia: piątek 3 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

W zaledwie jeden dzień na terenie powiatu nowotarskiego, aż 3 seniorki zostały oszukane metodą „na wnuczka”. 77-letnia mieszkanka Nowego Targu przekazała oszustom 185 tysięcy złotych, 84-letnia mieszkanka Raby Wyżnej przekazała oszustom 79 000 złotych, a 88-latka z Rabki-Zdroju 100 000 złotych. Apelujemy o rozsądek! Nie przekazuj swoich oszczędności osobom obcym !

77-letnia mieszkanka Nowego Targu odebrała telefon od fałszywej wnuczki Ani, która rzekomo spowodowała wypadek drogowy, w którym zginęła kobieta w ciąży.  Aby wnuczka nie poszła do więzienia, seniorka musiała przekazać pieniądze na opłatę odszkodowania i adwokata. Następnie z seniorką skontaktował się mężczyzna podający się policjanta i potwierdził wersję z wypadkiem przedstawioną przez „wnuczkę” namawiając  77-latkę do przekazania pieniędzy obcemu mężczyźnie, który przyjdzie do jej domu. Kobieta uwierzyła w przedstawioną przez oszustów legendę i  zgodnie z jego wskazówkami przekazała „kurierowi” w reklamówce 185 000 złotych.

84-letnia mieszkanka Raby Wyżnej była pewna, że rozmawia przez telefon ze swoją „córką”, która zapłakana poinformowała ją, że potrąciła kobietę na przejściu dla pieszych i jest w komendzie Policji. Następnie słuchawkę przekazała mężczyźnie, który podał się za policjanta i przekonał seniorkę, że chce pomóc jej córce, żeby nie poszła do więzienia. Warunkiem pomocy było przekazanie przez 84-latkę pieniędzy. Kobieta będąc pewna, że pomaga swojemu dziecku przekazała oszustom najpierw 46 000 złotych. Jednak to było dla nich niewystarczające i namówili seniorkę do przekazania jeszcze 33 000 złotych, które pożyczyła od syna.

Z kolei 88-letnia mieszkanka Rabki-Zdroju była pewna, że pomaga swojemu synowi, który spowodował wypadek. Mężczyzna, który przyszedł odebrać pieniądze od 88-latki został spłoszony przez sąsiadów. Jednak ponownie wrócił do starszej pani, która przekazała mu przez okno puszkę z zawartością 100 000 złotych. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy