Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani przez tatrzańskich policjantów

Dnia: poniedziałek 13 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

W miniony piątek tj. 10 marca br. wieczorem tatrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pojeździe m-ki Renault, którego kierujący dziwnie zachowuje się na drodze w Białym Dunajcu.

Kierowca nagle zjechał w zatoczkę uszkadzając znak i oponę samochodu. Patrol policyjny, który szybko dotarł na miejsce interwencji zastał za kierownicą 45-letniego kierowcę, mieszkańca powiatu tatrzańskiego. Badanie alkomatem wykazało, iż mężczyzna zdecydował się na jazdę samochodem mając w organizmie 1.9 promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany został w miejscowości Kościelisko w niedzielę tj. 12 marca br. tuż po godzinie 12-tej. Policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali volvo kierowane przez 37-lata z powiatu sosnowieckiego, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0.7 promila alkoholu. Obaj kierowcy stracili już swoje prawo jazdy.

Przypominamy:

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, świadczenie pieniężne od 5 tys. do 60 tys. zł oraz 15 pkt. karnych.

źródło: KPP Zakopane /R.W

No Comment.

Reklama

Partnerzy