Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kolejny krok w kierunku nowoczesnego komisariatu w Jabłonce.

Dnia: środa 3 kwietnia 2024, Autor: Maciej Zubek

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak oraz p.o. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Rafał Leśniak podpisali najpierw protokół uzgodnień, a następnie u notariusza akt notarialny o przekazaniu działki w formie darowizny pod budowę nowego Komisariatu Policji w Jabłonce.

Starania o budowę nowoczesnego Komisariatu Policji w Jabłonce trwają od kilku lat. Obecnie siedziba komisariatu znajduje się w Jabłonce przy Placu Dworcowym. Policja wynajmuje pomieszczenia na pierwszym piętrze budynku od gminy Jabłonka. Warunki lokalowe są trudne, pomieszczenia małe i bardzo ciasne, co negatywnie wpływa na komfort pracy podczas przesłuchań i przyjęć interesantów. To niewielki obiekt, który z uwagi na swoją konstrukcję ma wiele ograniczeń, nie jest także przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, brakuje pomieszczeń, zaplecza i odpowiedniego parkingu. Dlatego też zdecydowano się na budowę nowoczesnego obiektu.

Dzisiaj w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak oraz p.o. I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Rafał Leśniak podpisali najpierw protokół uzgodnień, a następnie u notariusza akt notarialny o przekazaniu działki w formie darowizny pod budowę nowego Komisariatu Policji w Jabłonce.  

Przekazanie działki było kluczowe dla realizacji tej inwestycji. Dzięki temu mogą zostać podjęte kolejne kroki. Pierwszym będzie zburzenie starego budynku ośrodka zdrowia, a kolejnym uzyskanie pozwolenia na budowę, projekt i przetarg na realizację inwestycji.

Do czasu budowy i otwarcia nowej siedziby komisariatu, policjanci nadal będą pracować w obecnym obiekcie. Nowo wybudowany  komisariat na miarę XXI wieku przeznaczony będzie nie tylko dla funkcjonariuszy Policji do realizacji swoich zadań, ale także dla mieszkańców i turystów.

źródło: KPP Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy