Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kolejny wrak zalega na ulicach Nowego Targu

Dnia: środa 18 maja 2022, Autor: Maciej Zubek

Od dobrych paru miesięcy na parkingu – objętym płatną strefą parkowania – przy Alejach 100 lecia w Nowym Targu jedno z miejsc blokuje samochód osobowy marki Volkswagen sharan na rzeszowskich numerach rejestracyjnych.

Samochód wygląda tak jakby ktoś z niego wyszedł i miał zaraz wrócić. Są bowiem resztki niedokończonego jedzenia a nawet otwarta puszka po piwie. Co więcej – samochód jest otwarty, a jak informują nas mieszkańcy okolicznych bloków często służy on jako miejsce imprezowe i noclegowe dla tutejszych bezdomnych.

Za wycieraczką przedniej szyby dostrzec można spory już plik zawiadomień o uregulowanie należności za zajęte miejsce parkingowe.

Administratorem tej strefy parkowania jest Zakład Gospodarki Zieleni i Rekreacji. Osoba odpowiedziana za nadzór nad tą strefą poinformowała nas, że ma wiedzę na temat tego samochodu i wdrożony został już system windykacji należnych zobowiązań. Sęk w tym że proces ustalenia właściciela pojazdu jest czasochłonny. Jednocześnie ZGZiR zgłosił problem do nadrzędnej mu jednostki jakim jest Referat Drogownictwa i Transportu w Urzędzie Miasta Nowy Targ. Próbowaliśmy uzyskać informacje w sprawie ww. referacie, ale bezskutecznie. Odmówiono nam komentarza, sugerując że decyzyjny w tej sprawie jest burmistrz miasta.

Skontaktowaliśmy się też z Komendą Powiatową Policji w Nowym Targu, gdzie usłyszeliśmy od rzecznika prasowego, że na te chwilę nikt z policją w tym temacie się nie kontaktował.

Maciej Zubek

Jehb 18.05.2022
| |

Jak to proces ustalania wlasciciela jest czasochlonny? Chyba rejestracja jest na samochodzie?
sprzedac na zlom i pdzyskac zalegle oplaty parkingowe. Oczywiscie wczesniej powiadomic wlasciciela.

Reklama

Partnerzy