Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Konkurs i święcenie pokarmów – Wielka Sobota w muzeum w Zubrzycy Górnej

Dnia: środa 5 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Muzeum – Orawski Park Etnograficzny serdecznie zaprasza w Wielką Sobotę od godziny 11:00 do swojego kościoła MB Śnieżnej na konkurs na najpiękniejszy, tradycyjny, orawski koszyczek wielkanocny połączony z tradycyjnym święceniem pokarmów.

Konkurs oraz towarzyszące mu pokazy, opowieści i inscenizacje dotyczące dawnych zwyczajów związanych z okresem świątecznym to jedno z wydarzeń cieszących się największą popularnością w muzeum.

Wielu Orawian, ale i goście spędzający święta w pobliskich pensjonatach przybywają do skansenu także po to, by w tym wyjątkowym otoczeniu, wśród wiejskich chałup, w pięknym, drewnianym kościele uczynić zadość tradycji, a przy tym nacieszyć okno pięknem koszyczków i zachwycić się skansenowskim krajobrazem.

W programie: 

11.00-11.15 zgłaszanie koszyczków do konkursu

11:15 pokazy i opowieści o obrzędach wielkanocnych na Orawie przygotowane przez zespół Małolipnicka Rodzina Kolpinga oraz pracowników muzeum

12.30 poświęcenie pokarmów i ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród

Organizatorami wydarzenia są Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, pensjonat „Orawski Dwór” w Zubrzycy Górnej, zespół Małolipnicka Rodzina Kolpinga oraz Parafia pw. św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Orawską Biblioteką Publiczną w Jabłonce, Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce oraz Podhalańskim Zrzeszeniem Pszczelarzy.

Informacje o wydarzeniu oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie muzeum – www.orawa.eu

Patroni medialni:

Kultura Podhala, TV Podhale, podhale24.pl, Tygodnik Podhalański, 24tp.pl, malopolskaonline.pl oraz podhalaregion.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy