Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Konkurs: Poznajemy nasze lasy i ojczystą przyrodę

Dnia: piątek 22 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

Ukończyliśmy kolejny etap Konkursu pn. „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę – informuje Michał Kucński z Nadleśnictwa Nowy Targ. Na uczestników tegorocznego etapu rejonowego czekał niezwykle trudny test, z którym musieli się dzielnie zmierzyć.

W tym roku trwa jego 10 edycja.  Mamy świadomość jak bardzo nasz konkurs wkradł się do życia nauczycieli i uczniów. Wzbudził zainteresowanie, które niejednokrotnie przerodziło się w pasję i wpływa na nasze codzienne życie. Rokrocznie w konkursie uczestniczy prawie tysiąc uczniów szkół podstawowych naszego regionu i coraz większa, a w tym roku rekordowa (90) liczba szkół.

19 marca 2024 roku leśnicy wspólnie z nauczycielami przeprowadzili najbardziej wymagający logistycznie etap naszego konkursu! W 12 lokalizacjach na terenie dwóch powiatów 261 uczniów stanęło do walki o finał X edycji konkursu. Z każdego rejonu wyłoniono finałową trójkę, która wykazała się największą wiedzą, a tegoroczny etap rejonowy wymagał jej bardzo dużo! 

Listę zakwalifikowanych do finału dzieci wraz z ich wynikami wszyscy zainteresowani znajdą w załącznikach poniżej. Finał przeprowadzony zostanie 23 maja 2024 r. w Nowym Targu, a na jego zwycięzców czekają już specjalnie personalizowane na potrzeby konkursu statuetki sów, będące główną wygraną w Konkursie.

Kto chce może także samodzielnie rozwiązać test, który pisali uczestnicy w szkołach, a potem na podstawie klucza go ocenić i porównać osiągnięty wynik, do wyników najlepszych uczniów. Zachęcamy do jego rozwiązania wszystkich, ale zwłaszcza rodziców. Może okazać się, że nasze pociechy mają większą wiedzę przyrodniczą od Was samych.

Poczęstunek podczas etapu rejonowego zapewnił Planton, za co serdecznie dziękujemy!

żródło: Nadleśnictwo Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy