Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Konkurs „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”. Ruszyła X edycja!

Dnia: poniedziałek 25 września 2023, Autor: Emilia Gromczak

Nadleśnictwo Nowy Targ we współpracy z Nadleśnictwem Krościenko organizuje Konkurs „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”. Jego celem jest wykształcenie w młodzieży zamiłowania do przyrody regionu, promowanie właściwych postaw ekologicznych oraz poszerzanie wiedzy na temat lasów i leśnictwa.

Tegoroczna edycja będzie już dziesiątą. W poprzednich brała udział młodzież z ponad 70 szkół podstawowych. Liczymy, że także w tym roku szkolnym nie zmniejszy się ilość dzieci podejmujących wysiłek pogłębiania swojej przyrodniczej wiedzy. W poprzednich latach zdarzało się, że do rywalizacji konkursowej przytępowało ponad 1000 uczniów.

Trzyetapowa rywalizacja rozpocznie się etapem szkolnym przeprowadzonym w szkołach w dniu 15 stycznia 2024 roku a zakończy w dniu 23.05.2024 roku finałem na terenie Leśnictwa Bór.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z klas V-VIII z terenu Nadleśnictw Nowy Targ i Krościenko. Jest to obszar odpowiadający swoim zasięgiem terenowi powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

Regulamin tutaj.

nowytarg.krakow.lasy.gov.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy