Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kontynuacja prac związanych z budową sali gimnastycznej w Kluszkowcach

Dnia: czwartek 29 lutego 2024, Autor: Emilia Gromczak

Sprzyjające warunki pogodowe i wiosenna aura przyspieszyły prace związane z budową sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w miejscowości Kluszkowce.  

Prace prowadzone są wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W środku położono część płytek, m.in. w łazienkach oraz na klatce schodowej. Na ścianach zamontowano chłodnico-nagrzewnice, które dzięki swojej konstrukcji pozwolą na regulację wydajności oraz cyrkulację powietrza, co zapewni skuteczne i równomierne rozprowadzenie chłodnego lub ciepłego powietrza w sali gimnastycznej. Dzięki zamontowanemu systemowi zapewniona będzie wymiana powietrza z odzyskiem ciepła i ogrzewanie zimą. Ponadto urządzenie efektywnie współpracuje z ekologicznym kotłem na biomasę co obniży koszty ogrzewania.

Na zewnątrz trwają prace porządkowe wokół budynku, m.in. wzmacniana jest skarpa od strony południowej – pomiędzy boiskiem szkolnym a salą gimnastyczną. Powstanie również chodnik, którym dzieci i młodzież będzie mogła bezpiecznie przemieszczać się w stronę przystanku autobusowego. 

Przypominamy, że na inwestycję pozyskane zostały środki finansowe pochodzące z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach konkursu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej”.

Wysokość dofinansowania wynosi 2 377 800,00 zł, pozostałe fundusze wyasygnowane zostały przez Gminę Czorsztyn. Zakres prac obejmuje budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami szatniowo-sanitarnymi, pokojem dla nauczycieli oraz magazynami.

No Comment.

Reklama

Partnerzy