Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Krościenko. Spotkanie z Mikołajem

Dnia: wtorek 5 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Tradycyjnie spotkanie z Mikołajem zostało zorganizowane w niedzielę w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Było dużo radości, słodkości i wesołej zabawy. Dobrze bawiły się zarówno dzieciaki, jak i ich rodzice. Wszystkie spotkania były otwarte i ogólnodostępne. Każdy mógł więc przyjść bez zapowiedzi, wchodząc na nie wprost z ulicy.

Tym razem z powodu sporej ilości uczestników spotkanie odbyło się w dwóch turach. W pierwszej udział wzięły przedszkolaki, do drugiej zaproszono uczniów szkół podstawowych. Podczas obu było mnóstwo atrakcji. O wspólne tańce, śpiew i zabawę zadbała wykwalifikowana animatorka, która rozruszała nawet najbardziej oporne do zabawy dzieciaki. Z kolei wolontariusze i wolontariuszki z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek malowali twarze i zaplatali warkoczyki chętnym dzieciakom. Były też warsztaty malowania pierniczków Bożonarodzeniowych. Z wielką pasją twórczą do nich zabrali się szczególnie młodsi uczestnicy spotkania z Mikołajem, którzy tworzyli z nich małe cudeńka pełne barw i zdobień.

Podczas pierwszej edycji spotkania na scenie wystąpiła Muzyka Jana Kubika wraz z dziećmi, które uczą się pod jego kierunkiem gry na regionalnych instrumentach w Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Z kolei podczas spotkania z dziećmi ze szkół podstawowych na scenie wystąpili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Krościenku nad Dunajcem. Wszyscy młodzi artyście otrzymali prezenty od Mikołaja.

Największą jednak oczywiście atrakcją było spotkanie z Mikołajem czekali na nie wszyscy. Był równie oczekiwany w grupie maluchów, które go zapraszały śpiewem, jak i grupie starszej złożonej z uczniów szkół podstawowych. Każdy z uczestników tego wyjątkowego spotkania, poprzedzającego zawsze święta Bożego Narodzenia, chętnie robił sobie zdjęcia z Mikołajem siedzącym na tronie, a nawet ucinał sobie z nim krótką rozmowę. Mikołaj to bowiem postać, którą uwielbiają wszyscy niezależnie od wieku. Z możliwości zrobienia sobie fotografii z Mikołajem chętnie korzystali więc i rodzice. A już potem Mikołaj wszystkich zapraszał do niezwykłej krainy słodkości, w której były ciasta, ciasteczka, desery i inne pyszne łakocie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek wraz z nauczycielami.

Mikołaj miał swe pomocnice i pomocników byli nimi: członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Pieniny”, wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, a także uczniowie, wolontariusze, nauczyciele wraz z dyrektorem z Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek.

Podczas spotkania niesamowity już świąteczny nastój sprawiały pachnące przywiezione prosto z lasu choinki. Dostarczyły je Lasy Państwowe z Nadleśnictwa w Krościenku nad Dunajcem. Za choinki wielkie podziękowania na ręce Nadleśniczego Jana Czai Nadleśnictwa w Krościenku składa Józef Szałwia, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Organizatorami wydarzenia byli: wójt gminy Krościenko nad Dunajcem oraz Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

No Comment.

Reklama

Partnerzy