Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Krościenko. Zajęcia w Centrum Kultury i Promocji

Dnia: wtorek 21 lutego 2023, Autor: Maciej Zubek

Atrakcyjne zajęcia z programowania Logo – Wedo, a także haftu i nauki na instrumentach ludowych prowadzone są w Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Podczas zajęć muzycznych dzieci i dorośli poznają tajniki gry na instrumentach ludowych, takich jak skrzypce i basy pod okiem nauczyciela dyplomowanego Mariana Jarosza i mistrza tradycji Jana Kubika, znanego regionalisty. W zajęciach uczestniczy w sumie 26 osób, w tym 7 dorosłych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Z kolei zajęcia haftu adresowane są do dzieci z klas od I do V ze Szkół Podstawowych. Dzieci uczą się na nich haftu płaskiego i pełnego. Ćwiczą takie rodzaje haftów jak: krzyżykowy, Janina, łańcuszkowy, sznureczek, mereżka i gałązkowy. Zajęcia te są kontynuacją tych, które odbywały się w ferie. Spodobały się one bowiem wówczas na tyle uczestnikom, że poprosili, aby były prowadzone także po zakończeniu ferii. Obecnie bierze w nich udział 8 osób.

Warto przypomnieć, że podczas ferii dzieci mogły uczestniczyć nie tylko w zajęciach haftu, ale i programowania Lego – Wedo, które są także kontynuowane oraz zajęć tanecznych, poznając tajniki tańca latynoamerykańskiego cha cha.

No Comment.

Reklama

Partnerzy