Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Krystyna Guzik i Renata Kałuża docenione przez Urząd Gminy Czarny Dunajec

Dnia: sobota 25 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy obie sportsmenki zostały uhonorowane Medalami Gminy Czarny Dunajec za wybitne osiągnięcia sportowe i wkład w promocję gminy.

Krystyna Guzik z miejscowości Czerwienne, to wybitna polska biathlonistka, Wicemistrzyni Świata w biegu pościgowym z 2013 roku, czterokrotna olimpijka: z Turynu (2006), Vancouver (2010), Soczi (2014) i PyeongChang (2018).

Renata Kałuża z Czarnego Dunajca, to członkini kobiecej kadry narodowej w kolarstwie ręcznym, zdobywczyni brązowego medalu w rywalizacji na handbike’u w jeździe indywidualnej na czas, na Paraolimpiadzie w Tokio w 2021 roku oraz wielu medali Mistrzostw Świata.

Jestem niezmiernie dumny, że w naszej gminie są sportowcy z sukcesami na światowym poziomie. Gratuluję obu Paniom siły, wytrwałości i zaangażowania. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, ile wysiłku i wyrzeczeń stoi za tymi osiągnięciami. Godziny treningów bez względu na pogodę, brak wolnego czasu, częste wyjazdy – z tym między innymi mierzycie się na co dzień. Ale proszę w tym wszystkim pamiętać, że Wasze sukcesy cieszą nie tylko Was, ale także całą gminę, której jesteście chlubą. Pani Krystyno, Pani Renato – zwrócił się do obu pan, wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski.

No Comment.

Reklama

Partnerzy